Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kolizje, ulewy, podtopienia

17.07.2018

Pracowity dzień strażaków w regionie. We wtorek (17.07) w wyniku obfitych opadów deszczu kilkakrotnie musieli wyjeżdżać do powalonych drzew, podtopionych piwnic i wypadków drogowych. Ciężarówka przewożąca piasek przewróciła się we wtorek (17.07) na drodze krajowej nr 8. Do zdarzenia doszło około godziny 16.00 na trasie Suwałki – Szypliszki. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i wypadł z drogi. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały jednak do późnych godzin wieczornych.

Do kolejnej kolizji aut doszło na drodze krajowej nr 652 w miejscowości Piecki. Do zdarzenia doszło na trasie Suwałki – Filipów około godziny 11. Tam, podczas manewru wyprzedzania kierowca osobowego mercedesa zahaczył o bok Hyundaia. Kobieta, podróżująca pojazdem została przewieziona na obserwację do szpitala w Suwałkach.

Kolejny wypadek miał miejsce we wsi Olszanka. Do zdarzenia doszło na trasie krajowej 8-semki na trasie Suwałki – Augustów. W wyniku kolizji osobowe Renault wypadło z drogi. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Prawdopodobną przyczyną tych zdarzeń mogły być obfite opady deszczu jakie miały miejsce w regionie. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i dopasowanie jazdy do warunków panujących na drodze.

Autor artykułu: mz, SK