Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Komendant dostał naganę?

12.03.2019

Suwałki

Naganą został ukarany nadinspektor Daniel Kołnierowicz, szef podlaskiej policji – dowiedział się tvn24.pl. To efekt postępowania dyscyplinarnego związanego z wypowiedzią komendanta podczas wywiadu w Radiu 5, kiedy to komendant zaproponował konkurs na najlepszy anonim o posłance Bożenie Kamińskiej.

Wystąpienie komendanta było związane z anonimami, które parlamentarzystka rozesłała do mediów. W pismach mundurowi mieli skarżyć się na Jarosława Zielińskiego, odpowiedzialnego za służby mundurowe wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Daniel Kołnierowicz przybył do radia, aby odnieść się do anonimów. Sam zaproponował udział w audycji. Tłumaczył, że nie można cały czas nadstawiać drugiego policzka. Twierdził, że podlaska policja i minister znaleźli się w nagonce medialnej. Po wystąpieniu Komenda Główna Policji wszczęła wobec komendanta postępowanie dyscyplinarne.

Dodajmy, że kiedy kilka dni temu Radio 5 wystosowało w tej sprawie pytania do rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji. W odpowiedzi poinformował, że czeka na oficjalne stanowisko Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP. Dodał, że kwestie związane z postępowaniami dyscyplinarnymi nie są objęte zapisami ustawy o dostępie do informacji publicznej ale mimo to poinformował, że postępowanie to jeszcze prawomocnie nie zakończyło się.

Autor: AP
Źródło: tvn24.pl