Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Komisariat z sercem

24.01.2020

Biała Piska

Plastikowymi nakrętkami napełnia się serce, które stanęło przy komisariacie policji w Białej Piskiej. To dowód na to, że mł. asp. Adam Trzonkowski „nakręcił na pomaganie” kolejne osoby, którym los dwuletniej Poli z Pisza nie jest obojętny.

Ogromne serce, do którego wnętrza wrzucać można plastikowe nakrętki, wykonała grupa nieformalna „Bez granic…”. Za każdym razem, gdy serce się napełni, korki przekazywane będą inicjatorowi akcji „Nakręć się na pomaganie”, Adamowi Trzonkowskiemu.

Dzielnicowy z Białej Piskiej poruszył serca mieszkańców nie tylko Pisza i okolic, ale i stacjonujących w Bemowie Piskim żołnierzy NATO oraz instytucji i osób prywatnych w całym kraju.

Trwa czwarta odsłona akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dzięki poprzednim, w ubiegłym roku dwuletnia Pola przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego. Po raz pierwszy od urodzenia usłyszała otaczający ją świat i głos najważniejszych dla niej osób – jej rodziców. Rehabilitacja i pomoc specjalistów dają wymierne efekty – Pola zaczęła też mówić. Przed nią jeszcze kolejna operacja wszczepienia drugiego implantu ślimakowego, który znacznie poprawi szanse na jej prawidłowy rozwój. Konieczna będzie również rehabilitacja.

W sfinansowaniu tych kosztownych zabiegów ma pomóc kolejna odsłona akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dochód, uzyskany z recyklingu nakrętek, przekazywany jest na leczenie i rehabilitację Poli.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe