Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Koncert Muzyki Dawnej

05.01.2017

Koncert Muzyki Dawnej odbędzie się w piątek (13.01) o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Wykonawcami będą studenci i pracownicy Katedry Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Jedna z wykonawczyń – Zuzanna Kozłowska, jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Program koncertu został skomponowany tak, aby w przyjemnej formie zaprezentować utwory zarówno solowe, jak i kameralne. To okazja, podczas której będzie można wysłuchać kompozycji barokowych twórców wykonanych na instrumentach używanych w tej epoce- klawesynie, flecie traverso, skrzypcach barokowych i wiolonczeli barokowej.

Aby przybliżyć słuchaczom charakter epoki i cechy wykonawstwa tej muzyki, przed koncertem, o godzinie 17.30 odbędzie się wykład „Muzyka dawna i historyczne praktyki wykonawcze w XXI wieku. Gdzie jesteśmy i dokąd idziemy?”. Wykład wygłosi magister Aleksander Mocek- klawesynista, doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie, wielokrotnie nagradzany i doceniany zarówno jako wykonawca, ale też teoretyk i historyk muzyki.

Wstęp zarówno na koncert jak i na wykład jest wolny.