Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Konkurs wiedzy historycznej

13.04.2016

Siedem drużyn z ełckich szkół podstawowych stanęło w szranki o tytuł mistrza wiedzy historycznej. Dziś w ełckiej „dwójce” odbył się konkurs, którego głównym tematem była przypadająca w tym roku 1050 rocznica Chrztu Polski.

Rywalizacja dość nietypowa, bo należało nie tylko wypełnić test historyczny, ale także m.in. ułożyć rymowankę, wieżę z patyczków, puzzle, czy stworzyć kukiełkę, mówi Magda Szumska z Muzeum Historycznego w Ełku.

Równych nie mieli sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku. Drużyna w składzie Jan Jakub Piekarski, Justyna Orłowska i Stanisław Skowysz znakomicie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami turniejowymi.

Organizatorem dzisiejszych zmagań historycznych było ełckie Muzeum Historyczne i Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku.

Jak mówi Radiu 5 Danuta Turek, nauczyciel historii w ełckiej „dwójce” Chrzest Polski to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego kraju. To wydarzenie dało początek państwu polskiemu, dodaje.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w składzie Aleksandra Dźwilewska, Jakub Bugała i Krzysztof Kondracki, a na trzecim stopniu podium stanęli Jakub Bukowski, Artur Lewandowski i Bartosz Michałowski ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 w Ełku.