Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Koronawirus w suwalskim szpitalu, SP 5 pod nadzorem

21.09.2020

Suwałki

Nowe informacje w sprawie zakażeń COVID-19 w Suwałkach. W poniedziałek (21.09) o kolejnych przypadkach zakażeń poinformował wojewoda podlaski. W Suwałkach COVID-19 wykryto łącznie u pięciu kobiet.

To m.in starsza kobieta przebywająca w izolacji domowej, dwie kobiety w sile wieku objęte izolacją domową oraz jedna kobieta w sile wieku, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

Jak dowiedziało się Radio 5, trzy zarażone kobiety to lekarka, pielęgniarka i pacjentka oddziału onkologii w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

– W związku z wykrytymi przypadkami pacjenci zostali przeniesieni na inne oddziały a sami pracownicy trafili na kwarantanne. Oddział suwalskiej onkologii został wyłączony do 26 września – poformował Radio 5, Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Kolejny przypadek to kobieta, która powróciła z wypoczynku w sanatorium w Ciechocinku. Jak informuje Elżbieta Bednarko, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach, Sanepid nadal czeka na wyniki badania jej męża, który również nie czuje się najlepiej.

Ostatni, piąty przypadek zakażenia wykryto u kobiety, która od kilku dni wykazywała jedynie objawy grypopodobne. W pewnym momencie pojawił się jednak charakterystyczny dla koronawirusa brak węchu i smaku. W rezultacie kobiecie wykonano test, który okazał się pozytywny.

Na kwarantanne skierowany został również 12-letni syn zakażonej. To uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach. O tym, czy klasa chłopca również trafi na kwarantannę, zdecyduje dyrekcja szkoły. Jak dowiedziało się Radio 5, część rodziców zdecydowało się nie posyłać swoich dzieci na zajęcia.

Autor: MZ