Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

KoTOZ szuka domów, ale i wolontariuszy

21.09.2020

Suwałki

Ciepłych, kochających domów szuka ponad 30 kotów z nowej, suwalskiej kociarni Dla Dobra Kota – KoTOZ 2. Potrzebni są też wolontariusze i pieniądze na karmę, żwirek, sterylizację i opiekę medyczną. Nowa placówka przy ulicy Pułaskiego działa od ponad miesiąca. Już na początku zapełniła się potrzebującymi kociętami. Wolontariusze opiekują się nimi w siedzibie. Część wzięła koty do domów tymczasowych. Potrzebne są jednak domy właściwe, docelowe. O sytuacji kociarni opowiadała dziś w Radiu 5 Joanna Szczęsna, wolontariuszka KoTOZ 2.

Ostatni kot, który trafił pod opiekę wolontariuszy to 3-miesięczny kociak znaleziony przed marketem na północy miasta. Został zaszczepiony i teraz, w domu tymczasowym, czeka na osoby, którzy przygarną go na stałe. Oczywiście adopcję poprzedza sprawdzenie, czy nowi właściciele spełniają odpowiednie warunki. KoTOZ nie przekazuje podopiecznych do tak zwanych domów wychodzących, gdzie kot może samodzielnie opuszczać mieszkanie.

Autor: AP


 

kijek i kilka piórek, by szczęśliwy był kocurek

Karolek, Karolinka, Krzyś, Krysia i Edek uwielbiają zabawy z wędką. 🎏 Polecają się do adopcji. 🏠🐈 Karolek to dusza towarzystwa, wszędzie go pełno, kocha każdego człowieka i pakuje się na każde kolana. Świetnie odnajdzie się w każdym domu. Jest ciekawski i przyjacielski. Dzieci, dorośli, inne koty? Żaden problem! Karolek pokocha jak swoje!🐈 Edek to naczelny miś Mruczarni. Ponad 5 kg kota do tulenia, głaskania i kochania. Jest już spokojniejszy, ale jak widzi wędkę z piórkami to przypominają mu się czasy, gdy był malutkim Edkiem. 🐈 Karolinka to nieśmiała koteczka, wciąż płochliwa, ale jak już uda się ją wziąć na ręce, to szybko zaczyna mruczeć i zapomina że jest dzikim tygryskiem. Myślimy, że w domu szybko by się przestała bać. 🐈🐈 Krzyś i Krysia to wciąż nieśmiałe, płochliwe kociaki, ale pracujemy nad nimi. Nie dają się tak łatwo złapać, ale gdyby ktoś dał im szansę, to w swoim domu, przy swoim człowieku proces socjalizcji z pewnością przebiegałby szybciej.

Opublikowany przez Dla Dobra Kota – KOTOZ 2 Sobota, 19 września 2020