Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kradła ze sklepów głośniki

19.10.2020

Ełk

Zarzuty kradzieży usłyszała 24-latka, która kradła bezprzewodowe głośniki z ełckich sklepów. Kobieta ukradziony sprzęt od razu sprzedawała.

W sumie łupem złodziejki padło 6 głośników, o wartości prawie 2 tys złotych.
Agata Kulikowska de Nałęcz – oficer prasowy ełckiej policji.

Ustalenia wskazują, że kobieta kilka dni temu odwiedziła duże sklepy ze sprzętem elektronicznym w Ełku. Upatrzyła sobie niewielkie, bezprzewodowe głośniki. Wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników, chowała sprzęt do swojego plecaka i szybko opuszczała sklep. Za każdym razem działa w podobny sposób. Łącznie w 3 placówkach ukradła 6 głośników. Wartość ukradzionych przedmiotów została wyceniona na blisko 2000 złotych.

Jej czyny zostały zarejestrowane przez sklepowe monitoringi. Policjanci wyjaśniając okoliczności tych kradzieży szybko ustalili tożsamość kobiety. Jak się okazało 24-latka od razu sprzedawała ukradziony sprzęt. Policjanci odzyskali już część z tych rzeczy.

W jednym ze sklepów kobieta próbowała dokonać kradzieży, ale powstrzymała ją przed tym czujność pracowników. Miała już wyjść z ukradzionym głośnikiem, ale przestraszyła się i odłożyła sprzęt na półkę.

Złodziejka usłyszała zarzuty kradzieży oraz jej usiłowania. Kodeks karny za kradzież przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 24-latkę dozorem policyjnym.

Źródło: Radio 5
Autor: wk