Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kraść jeździły do sąsiedniego powiatu

08.10.2018

Węgorzewo/Gołdap

Myślały, że kradnąc w innym mieście, unikną odpowiedzialności. Mowa o 30- i 38-latce z Gołdapi, które zostały zatrzymane przez węgorzewskich policjantów.

Pierwszej kradzieży dopuściły się w sierpniu tego roku. Właściciel jednego ze sklepów zgłosił się do węgorzewskich policjantów informując, że został okradziony. Ze sklepu zabrane zostały sprzęt AGD i RTV o łącznej wartości 1 tys. 200 zł. Łupem dwóch nieznanych wówczas kobiet padły m.in, miksery, drobne narzędzia, latarki i atrapa kamery.

Mieszkanki Gołdapi zatrzymane zostały przez węgorzewskich policjantów w miniony piątek (05.10) po tym, jak znów pojawiły się w Węgorzewie. Najwyraźniej nie spodziewały się, że zostaną zauważone i rozpoznane przez funkcjonariuszy. Po ich zatrzymaniu okazało się, że znów ukradły. Tym razem ich łupem padła odzież i sprzęt AGD. Właściciel sklepu o całej sytuacji dowiedział się od interweniujących policjantów.

Mieszkanki Gołdapi usłyszały zarzuty kradzieży, również za te wcześniejsze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Węgorzewie
Autor artykułu: jwe