Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Królują kartacze

Foto: radio5.com.pl

Gołdap

Kartacze królowały w niedzielę (06.08) w Gołdapi. Na rynku miejskim odbył się Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo 2017”. Ta coroczna impreza poświęcona popularnym w północno – wschodniej Polsce kluskom z mięsem. Odbyły się konkursy na „Mistrza Kartaczy”, oraz „Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy”. W przerwach miedzy konkursami odbywały się  liczne atrakcje dla dzieci, kiermasz rękodzieła, rzemiosła i żywności lokalnej oraz występy artystyczne. Zabawę zakończył występ  Andrzeja Grabowskiego.

O tytuł mistrza kartaczy w kategorii kartaczy domowych wystartowało 10 osób, wygrała ponownie niezwyciężona Lucyna Sowul. W kategorii dziecięcej zwyciężył Dawid Szlempo z Gołdapi, który zjadł kartacza w 49,05 sekundy. W kategorii kobiet ponownie  triumfowała Maria Charkiewicz z Gołdapi, która zjadła kartacza w 27,11 sekund. Mężczyźni mieli trudniejsze zadanie, bo przed nimi położono po dwa kartacze. Wygrał Radosław Tarasiewicz z Ełku z czasem 29,58 sekundy.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację chorego 5-letniego Wiktorka Gotowskiego z Grunajek. Podczas zabawy wolontariusze zebrali 3018 złotych. Chłopiec choruje na padaczkę, zeza zbieżnego, astygmatyzm i oczopląs. Jego rozwój psychofizyczny jest opóźniony, a obniżone napięcie mięśniowe powoduje znaczne ograniczenie ruchów.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio 5.

Autor: SzK, PF     Źródło: Radio 5Data: 6 sierpnia 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.