Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kukła Jarosława Kaczyńskiego i „Precz z PiS”

31.08.2018

Sejny

Kukły Jarosława Kaczyńskiego, lidera Prawa i Sprawiedliwości, z kotem oraz Mateusza Morawieckiego, premiera RP, wystawił na swoim podwórku Waldemar Związek, mieszkaniec Sejn. Obie umieścił na ławeczce. Nad kukłami rozwinął wielki napis „Precz z PiS”. W ten sposób dał wyraz niezadowolenia z poczynań obecnej władzy.

Ekspozycja stoi na posesji. Widać ją przez płot. Budzi zaciekawienie przechodniów, a od kilku dni również mediów. Pan Waldemar odbiera liczne telefony od dziennikarzy z całej Polski. Ma poumawiane spotkania. Kukłami zainteresowali się też lokalni działacze PiS. Mężczyznę osobiście odwiedziła Lucyna Firdych, powiatowa radna PiS z Sejn. Waldemar Związek nie kryje, że rozmowa nie należała do najprzyjemniejszych.

Radna twierdzi, że zareagowała, bo jest oburzona sformułowaniem „precz”. Jej zdaniem, to mowa nienawiści, która w sejneńskim, wielokulturowym środowisku, jest niedopuszczalna. Kobieta nie kryje oburzenia.

W rozmowie z Radiem 5 mężczyzna przyznał, że słyszał o procesach wobec uczestników antyrządowych wystąpień. Sam nie spodziewa się żadnych konsekwencji, bo uważa, że nie robi nic złego. Daje jedynie wyraz swojego niezadowolenia.

Trzeba dodać, że ekspozycja ma charakter dynamiczny. Waldemar Związek zmienia maski postaci towarzyszącej kukle lidera PiS. Wśród przygotowanych wizerunków są Antoni Macierewicz, Beata Szydło, Zbigniew Ziobro, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Ryszard Petru, Ryszard Kalisz, Władimir Putin, Donald Trump, Kim Dzong Un, ojciec Tadeusz Rydzyk.

Autor artykułu: AP