Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Kulisy akcji CBŚP. Zamknięto 10 agencji towarzyskich

17.10.2019

Region

Zlikwidowanie 10 agencji towarzyskich, działających na terenie Ełku, Suwałk, Augustowa i Białegostoku oraz zatrzymanie 4 osób – to efekt działań policjantów z CBŚP i pododdziałów kontrterrorystycznych.

A chodzi o głośną już akcję, przeprowadzoną w miniony wtorek (15.10). Wówczas w Ełku zatrzymano trzech mężczyzn, czwarty ujęty został na terenie powiatu oleckiego.

Wszyscy podejrzani są o czerpanie korzyści z cudzego nierządu i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wczoraj (16.10) decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Z ustaleń śledczych wynika, że w Ełku, Suwałkach, Augustowie i Białymstoku wynajmowane były mieszkania, w których kobiety świadczyły usługi seksualne. To w sumie 10 agencji towarzyskich, tak zwanych „mieszkaniówek”. Podczas przeszukania lokali, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 2 atrapy broni palnej, telefony komórkowe, nośniki pamięci, laptopy, dokumentację, związaną w wynajmem lokali oraz inne przedmioty, stanowiące obecnie materiał dowodowy w sprawie.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono blisko 100 tysięcy złotych, znalezione w mieszkaniach podejrzanych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu nakłanianie, ułatwianie oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Z ustaleń śledczych wynika, że z tych przestępstw uczynili oni stałe źródło dochodu.

Źródło filmu: CBŚP

Źródło: Radio 5/CBŚP
Autor artykułu: jwe