Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Kulturalne” nagrody i stypendia

17.02.2018

Magdalena Sowul – muzyk, kompozytor i wokalistka, Grażyna Serafin – pisarka oraz Paweł Urbanowicz – tancerz, reżyser choreograf to tegoroczni stypendyści Miasta Suwałki, zajmujący się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Z kolei aż 7 osób i zespołów otrzymało od Czesława Renkiewicza, prezydenta miasta, nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. Były również 3 nagrody jubileuszowe. W Suwalskim Ośrodku Kultury w piątek (16.02) odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród.

Pełna lista nagrodzonych:

Stypendia Miasta Suwałki w dziedzinie kultury w 2018 roku:

Pani Magdalena Sowul jest muzykiem, kompozytorem  i  wokalistką, gra na klarnecie w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej i Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Jest również pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Współpracuje z Teatrem „Węgajty” i Teatrem 21, gdzie tworzy muzykę do spektakli. Magdalena Sowul otrzymała stypendium na projekt: Wydanie i promocja debiutanckiej płyty zespołu UGLA

Pani Grażyna Serafin –nauczycielka, znana suwalska pisarka dla dzieci, autorka radiowej audycji Bajki z Aniołem emitowanej na antenie Radia 5, animatora kultury. Pani Grażyna Serafin otrzymała stypendium na projekt: Książka o postaciach związanych i znaczących dla Suwałk (tytuł roboczy) „Suwalskie Portrety”

Kolejnym stypendystą w 2018 roku został Paweł Urbanowicz – tancerz, reżyser, choreograf absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej  im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Paweł Urbanowicz otrzymał stypendium na realizację projektu pod  tytułem: „Produkcja i prezentacja prapremiery spektaklu teatru tańca pt. „Ipsum” (tytuł roboczy)”

Nagrody w dziedzinie kultury:
– Laureatem nagrody dorocznej za 2017 r. zostało Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku – Stowarzyszenie otrzymało nagrodę Miasta Suwałki za działania na rzecz osób starszych w dziedzinie upowszechniania kultury oraz integracji społecznej.
– Laureatem został Zespół „Suwalskie Starszaki”- Zespół otrzymał nagrodę Miasta Suwałki za szczególne zaangażowanie oraz aktywizację kulturalną, artystyczną i społeczną suwalskich seniorów.
– Laureatem nagrody zostało Studio Piosenki „Beciaki” -Studio otrzymało nagrodę za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie wokalistyki.
– Laureatem nagrody została Anna Śliżewska – Pani Anna Śliżewska otrzymała nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej i tańca.
– Laureatem nagrody została pani Kamila Sacharzewska – Pani Kamila Sacharzewska otrzymała nagrodę w dziedzinie kultury za 2017 rok za szczególne osiągnięcie w dziedzinie pianistyki.
– Laureatem nagrody w dziedzinie kultury została Karolina Kuśmierz – Pani Karolina Kuśmierz otrzymała nagrodę w dziedzinie kultury za 2017 rok za szczególne osiągnięcie w dziedzinie pianistyki.
– Laureatem nagrody w dziedzinie kultury Krzysztof Krzesicki -Pan Krzysztof Krzesicki otrzymał nagrodę w dziedzinie kultury za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania lokalnego dziedzictwa muzycznego Suwalszczyzny.

Nagrody jubileuszowe Miasta Suwałki w dziedzinie kultury i ochrony  dziedzictwa kulturowego otrzymali:
1. Pani Mirosława Małgorzata Wojdełko za 35 lat pracy jako instruktor tańca ludowego.
2. Pani Marlena Borowska w związku z 20-leciem działalności artystycznej
i 25-leciem działalności pedagogicznej.
3. Pan Janusz Kopciał w związku 25- leciem Oficyny Wydawniczej „Hańcza”