Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Marcin Banachowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


„Kurs na pracę”

Foto: Radio 5

Giżycko

„Kurs na pracę” – to nowy projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Giżycku. Skierowany jest do osób bezrobotnych, niepełnosprawnych i nieaktywnych zawodowo z terenu miasta. Organizatorzy zapewniają kursy zawodowe, różnego rodzaju warsztaty i wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia.

Uczestnicy projektu „Kurs na pracę” będą mieli zapewnione posiłki oraz ubezpieczenie społeczne, mówi Małgorzata Bogdanowicz, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Giżycku.

W ciągu dwóch lat około 40 uczestników weźmie udział w różnego rodzaju warsztatach, dodaje Bogdanowicz.

Centrum Integracji Społecznej w Giżycku powstało w styczniu 2016 roku. Placówka powstała dzięki porozumieniu miasta Giżycko, które finansuje działalność CIS-u oraz gmin: Giżycko, Miłki, Kruklanki i Wydminy.

-Jesteśmy stosunkowo nową jednostką, ale działamy prężnie i rzetelnie, podkreśla Małgorzata Bogdanowicz, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Giżycku.

CIS prowadzi również Bank Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, który wydaje paczki żywnościowe dla blisko 600 mieszkańców miasta i gminy Giżycko.

Placówka ma w planach uruchomienie warsztatów gastronomicznych, które rozpoczną działalność od przygotowywania posiłków dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Giżycku.

Autor: ds,ate     Źródło: Radio 5Data: 14 listopada 2017

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.