Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


L4 pod lupą ZUS-u

Foto: www.zus.pl

województwo podlaskie

Prawie 100 tysięcy złotych wróciło do funduszu chorobowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po kontrolach wydanych zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu tego roku w województwie podlaskim. Kontrole prowadzone są zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. W pierwszym półroczu 2017 roku,  w województwie podlaskim ZUS przeprowadził 3200 takich kontroli.  100 osób z 1400 skontrolowanych zostało pozbawionych prawa do zasiłku chorobowego. W drugim etapie kontroli na 1800 osób  zostało cofniętych 35 zwolnień lekarskich. Szczegóły przedstawiła Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Kontrolerzy ZUS nieprawidłowości i oszustwa wykryli w całym kraju. Kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2017 r.  wyniosła prawie  100 milionów złotych.

Autor: PF     Źródło: www.zus.pl, ZUS oddział w BiałymstokuData: 11 sierpnia 2017

   
Tagi:

4 Komentarzy

  1. Mem Odpowiedz

    Nie ważne są koszty liczy się to ze wróciło do kasy. Zobacz ile kosztuje nfz, pip, urząd pracy miliardy rocznie a tak naprawdę mogło by nie być tych instytucji i państwo by świetnie funkcjonowało. Nie oszukujmy się ostatnio byłem świadkiem kontroli z pipu przyszedł facet zapytał pracownic jak się pracuje i wogole później zadzwonił do właścicielki sklepu i poinformował że jutro będzie po kontroli i żeby mu przygotowała wszystkie dokumenty. I tak wyglądają kontrolę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.