Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Lądowisko dla śmigłowców w Augustowie

02.07.2018

Lądowisko dla śmigłowców pogotowia ratunkowego powstało w Augustowie. W poniedziałek (02.07) odbyło się oficjalne otwarcie obiektu znajdującego się przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Było przecięcie wstęgi i poświęcenie lądowiska. W uroczystości uczestniczyli m. in. Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Biskup Diecezji Ełckiej ks. Jerzy Mazur i Jarosław Szlaszyński – starosta augustowski. Całkowity koszt inwestycji to milion 370 tysięcy złotych, z czego 832 tysiące pozyskano z pieniędzy rządowych. Jak mówi Bohdan Paszkowski, takich lądowisk jest w regionie coraz więcej, gdyż znacząco wpływają one na bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

Zadowolenia z inwestycji nie kryła Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk, zastępca dyrektora szpitala ds. opieki zdrowotnej. Jak przyznała, lądowisko skraca czas reakcji przy interwencjach medycznych i ma niebagatelny wpływ na życie i zdrowie pacjentów.

Lądowisko jest kolejnym elementem unowocześniania szpitala w Augustowie. Na początku roku w placówce uruchomiony został Szpitalny Oddział Ratunkowy. – To nie koniec zmian, teraz zamierzamy doposażyć szpital w aparaturę medyczną – mówił Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: dz