Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany 18 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Daniel Bobrowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Lekarz sportowy tylko prywatnie

Foto: Radio 5

Ełk

Prężnie działająca szkoła sportowa, kilkanaście klubów sportowych, a lekarza medycyny sportowej przyjmującego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia brak. Tak od 1 października jest w Ełku.

Z problemem dzwonią do redakcji Radia 5 rozgoryczeni rodzice młodych sportowców. Najbliższe badania lekarskie, które często są potrzebne m.in. podczas startu w zawodach można wykonać najbliżej w Piszu, Giżycku i Olecku.

Lekarz medycyny sportowej przyjmujący wcześniej w ramach umowy z NFZ-em w Przychodni Specjalistycznej  „Pro-Medica” przy ul. Konopnickiej od 1 października wykonuje tylko i wyłącznie badania komercyjne.

Dlaczego taka sytuacja zaistniała? Jak mówi Radiu 5 Andrzej Bujnowski, prezes Spółki „Pro-Medica” w Ełku, powodem jest brak lekarza o tej specjalności.

Autor: ate     Data: 9 października 2017

   
Tagi:

11 Komentarzy

 1. antytomek Odpowiedz

  Powodem jest złe zarządzanie Pro-Medicą a nie brak lekarza. Prezydent nie widzi tego? Chyba tez za długo już siedzi w ratuszu , że nie dostrzega co w mieście sie dzieje. Przykro patrzeć jak jest coraz gorzej we wszystkich dziedzinach, no może w pomnikach nie…

  1. Ełk OK Odpowiedz

   Narzekanie to polska specjalność a zawiść to droga donikąd.Antytomek to idealny przykład narzekactwa i marudzenia. A co „Antytomek” zrobił dla Ełku.

 2. Yarecki Odpowiedz

  Jestem trenerem młodych zawodników i nie to, że bronię kogokolwiek, ale powiedzcie mi jak można zrobić badania w Ełku, skoro nie ma lekarza. Miasto próbuje znaleźć rozwiązanie tego problemu i mam nadzieję, że wcześniej czy później znajdzie się lekarz, który rozwiąże problemy młodych sportowców. Póki co jeździmy grupowo do Pisza i nie ma żadnych problemów. Czekamy cierpliwie, bo jest mało lekarzy mających uprawnienia do medycyny sportowej. Sam bym chętnie zrobił hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.