Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Letni kalendarz imprez w Olecku

25.06.2020

Olecko

Kino Letnie, Koncert Reggae Pod Gwiazdami, Olecko Active Festival, Święta Miodu i Mleka czy kultowy już Przystanek Olecko. Tak w skrócie wygląda letni kalendarz imprez w Olecku. Koniec czerwca to dobry czas, aby zapoznać się z ofertą letnich imprez w regionie. Te, ze względu na epidemię koronawirusa, musiały ulec wielu modyfikacjom. Nie będzie wydarzeń w formie masowych, a te, które się odbędą, będą dopasowane do zasad kwarantanny.

Sezon imprez otwiera IV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Olecka. Turniej startuje w piątek (26.06) w hali Lega. W piątek (26.06) kino pod chmurką. W oleckim amfiteatrze Podzamcze obejrzeć będzie można polską komedię pt.”Gotowi na wszystko. Exterminator”. Na wydarzenia zaprasza Alicja Mieszuk z oleckiego ratusza.

Ciekawie zapowiada się również kalendarz miejskich imprez na lipiec. Na początek Koncert Reggae Pod Gwiazdami i Olecka Olimpiada Milusińskich. Najmłodsi mogą też zgłaszać się na półkolonie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast 20 lipca startuje 27 Przystanek Olecko.

W sierpniu miasto organizuje kolejne duże wydarzenia. To miedzy innymi Święto Miodu i Mleka i Active Festival. Będą wyścigi kajakowe, turniej tenisa ziemnego, bieg na 460 km z okazji 460-lecia założenia miasta.Autor: MZ