Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mając 2 promile spowodował wypadek

15.07.2019

Pisz

Trzech pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend piscy policjanci.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 57-latek, kierujący motorowerem. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i uczestniczył w wypadku. Do zderzenia z oplem doszło w sobotę (13.07.), w miejscowości Kożuchy. -Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia- informuje Anna Szypczyńska, oficer prasowy piskiej policji.

Za wykroczenie odpowie zatrzymany, również w sobotę, 41-letni mieszkaniec gminy Pisz. Skontrolowany został na trasie Jaśkowo – Wiartel. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że kierujący tym autem znajduje się pod działaniem alkoholu. Blisko 2 promile wskazał alkomat w przypadku 42-letniego kierowcy z Orzysza. Policjanci alkohol wyczuli już podczas rozmowy z mężczyzną.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu znajduje się samoobsługowy alkomat. Może z niego skorzystać każdy, a powinien zwłaszcza ten, który ma wątpliwości, czy może już wsiąść za kierownice. To ważne, aby nie narazić się na odpowiedzialność karną, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Z alkomatu można korzystać bezpłatnie przez całą dobę. Znajduje się on w recepcji piskiej komendy.

Źródło: KP w Piszu
Autor: jwe