Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Maraton piłki siatkowej

13.05.2018

Maraton piłki siatkowej nad Niegocinem. Od piątku do soboty (11,12.05) na dwóch giżyckich halach sportowych rozegrany został III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn i Kobiet „MAZURY CUP 2018″. W tym roku w zawodach udział wzięło kilkadziesiąt zespołów. To prawie 200 zawodników z kraju i zagranicy.

– Impreza z roku na rok jest coraz większa – przyznaje Karol Żelisko z Klubu Sportowego „Masuria Voley”, organizator wydarzenia.

Jak dodaje Żelisko, główną ideą tego wydarzenia jest integracja zespołów.

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach: męskiej OPEN i MASTERS 40+ oraz żeńskiej OPEN.

– Jesteśmy w Giżycku po raz trzeci i chcemy wrócić tu za rok – mówi Elwira Bogdanowicz, zawodniczka z Klubu Polonia Wilno, który zajął trzecie miejsce w kategorii Women Open.

Zawodniczkom z Ukrainy zabrakło już sił, aby wywalczyć pierwsze miejsce.

I tak jesteśmy szczęśliwe – mówi Agnieszka z Ukrainy.

W kategorii Women Open MAZURY CUP 2018 zwyciężyły Łotyszki.

W kategorii „Masters 40 plus” najlepsi okazali się zawodnicy Master Pomorze. Tuż za nimi znalazła się drużyna Kometa Białoruś, a na trzecim stopniu podium stanęli panowie z Klubu Intermarine Gdańsk.

W kategorii „Men Open” faworytem okazała się drużyna znad Niegocina, KS Masuria Volej Giżycko, drugie miejsce wywalczyli „Nocożercy z Olsztyna”, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna Scandica Białystok.

Turniej został dofinansowany z miejskiego budżetu. Patronat medialny sprawowało Radio 5.