Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mariusz Szmidt kandydatem na prezydenta

11.07.2018

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Suwałk. Jest nim Mariusz Szmidt, który wystartuje w wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej Platforma. Nowoczesna. Kandydata przedstawili w środę (11.07.18) podczas Konwencji Samorządowej w jednym z suwalskich hoteli, Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna. Jak mówili politycy, w Suwałkach potrzebna jest mądra władza, która będzie ściśle współpracować z Zarządem Województwa Podlaskiego. Jak dotąd tzw. ściana wschodnia nie należała do głównych priorytetów państwa. Czas, aby to zmienić – mówili.

Mariusz Szmidt ma 33 lata i urodził się w Suwałkach. Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przez 8 lat związany był z suwalskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, w którym pełnił szereg funkcji kierowniczych, a obecnie jest dyrektorem Funduszu Pożyczkowego i Poręczeniowego Agencji Rozwoju Regionalnego ARES w Suwałkach. O swoim programie kandydat na razie mówić nie chciał. Zaznaczył jedynie, że ludzie młodego pokolenia muszą wziąć sprawy w swoje ręce i nie bać się angażować w lokalną politykę.

Mariusz Szmidt jest drugim kandydatem, który oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Suwałk. Wcześniej chęć startu ogłosił Grzegorz Mackiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: dz

 

Podobne

Grzegorz Mackiewicz kandydatem na prezydenta