Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


MAZUR wraca do Ełku

Foto: Radio 5

Ełk

To już pewne, klamka zapadła – MAZUR, historyczna nazwa ełckiego klubu piłkarskiego, funkcjonująca w miejskiej przestrzeni od ponad 70 lat powraca. Taka deklaracja padła na otwartym spotkaniu Zarządu Mazurskiego Klubu Sportowego z kibicami i sympatykami futbolu, którzy bardzo licznie zgromadzili się w poniedziałkowy (12.02.) wieczór w auli bursy szkolnej przy ul Sikorskiego.
Po burzliwej debacie osiągnięto kompromis, w myśl którego MKS Ełk miałby stać się MAZUREM Ełk od przyszłego sezonu, czyli od jesieni. Tym samym zakończyłby się trwający od 2015 roku bojkot rozgrywek przez miejscowych kibiców, a trybuny Stadionu Miejskiego na nowo ożyłyby i wypełniły ich gorącym dopingiem.
Z osiągniętego porozumienia zadowoleni byli zarówno młodzi kibice Mazura, jak i weterani dopingu, dla których ta nazwa, to tradycja, historia i nieodłączny element sportowego krajobrazu naszego miasta.
Jesteśmy otwarci na współpracę z zarządem i ze swojej strony deklarujemy pełne zaangażowanie. Zależy nam, by w Ełku można było oglądać futbol na przyzwoitym poziomie, mówi przedstawiciel Nieformalnej Grupy Kibiców ełckiego Mazura.

Również ze strony Zarządu padały ważne deklaracje, między innymi większej otwartości na współpracę ze środowiskiem kibiców. Jest rzeczą naturalną, by kibice współdecydowali o przyszłości klubu – powiedział Jacek Ołdak, prezes MKS-u.

Przypomnijmy, że kwestia nazwy ełckiego klubu piłkarskiego była kością niezgody pomiędzy zarządem a lokalnymi kibicami od 3 lat, czyli od momentu fuzji III-ligowego Płomienia i grającego w klasie okręgowej Mazura. Zdecydowano się wówczas na nazwę neutralną , w wyniku czego powstał Mazurski Klub Sportowy Ełk.

Autor: ts     Data: 12 lutego 2018

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. max Odpowiedz

    To że zmiana nazwy to ok. Ale to nic nie zmieni. Same bilety nie zasilą budżetu klubu na tyle by można było rywalizować o utrzymanie w 3 lidze. To nie te czasy. 3 liga to Polonia , Widzew , Ursus , Legia. Kluby z budżetami na parę baniek. Muszą być zawodnicy którzy będą grać a nie udawać że grają. Ale wcale się nie dziwię , jak klub udaje że płaci. Z ostatnich doniesień wiem że odchodzą Furman i Gondek do Znicza. Więc kto ma grać ? Młodziaki którzy do niedawna grzali ławę. Jestem przekonany że od nowego sezonu MAZUR zagra ,ale w 4 lidze.

  2. stary kibic Odpowiedz

    Jesteśmy otwarci na współpracę z zarządem i ze swojej strony deklarujemy pełne zaangażowanie. Zależy nam, by w Ełku można było oglądać futbol na przyzwoitym poziomie, mówi przedstawiciel Nieformalnej Grupy Kibiców ełckiego Mazura… To widać jacy są w Ełku kibice. Bojkotujecie teraz III ligę, a jak wróci nazwa Mazur to będziecie wspierać ten sztuczny twór byleby miał taką nazwę??? A nie lepiej mieć odrobinę realizmu i przede wszystkim honoru, by zacząć od B klasy jako spadkobierca prawdziwego Mazura? Wiele klubów dużo słynniejszych zaczynało reaktywację od C klasy i docierało do ekstraklasy ( Piast Gliwice, Lechia Gdańsk). Ci co byli na spotkaniu z zarządem to tylko zwykli kibice sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.