Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja 24 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Mazurska choinka rozbłyśnie w Rzymie

Foto: Radio 5

Rzym

Już jutro w Watykanie nastąpi uroczyste zapalenie lampek na Bożonarodzeniowej Choince która przyjechała do Wiecznego Miasta z Diecezji ełckiej. Podczas popołudniowej ceremonii tegoroczny podarunek z Polski zostanie poświęcony i po raz pierwszy zabłysną na nim światła ozdób choinkowych.

Przed południem, podczas specjalnej audiencji Ojciec Święty Franciszek spotka się m.in. z delegacją z Polski, reprezentującą darczyńców świerka oraz udzieli pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa.

Tegoroczna Bożonarodzeniowa Choinka stanowi podziękowanie za jubileusz 25-lecia istnienia nowych struktur Kościoła w Polsce oraz wotum wdzięczności za 300-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie oraz 100-lecie objawień w Fatimie.

Autor: wk     Źródło: Radio 5Data: 6 grudnia 2017

   
Tagi:

1 komentarz

  1. **** Odpowiedz

    Nie rozumiem dlaczego tak trudno powiedzieć czy napisać, że choinka jest z Żytkiejm po prostu i wesprzeć, rozpropagowac tę małą miejscowość. Denerwuje mnie to ble ble że diecezja Ełk.,Nadleśnictwo Goldap. Napiszcie prawdę: z Żytkiejm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.