Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mazurskie Warsztaty Gospel

08.09.2018

Ełk

Znakomita atmosfera, wspaniali prowadzący, dobra nauka i świetna zabawa – takie opinie można usłyszeć od uczestników Mazurskich Warsztatów Gospel, które w piątek (7.09.18) rozpoczęły się w Ełckim Centrum Kultury. Warsztaty, które organizowane są po raz drugi z inicjatywy Aleksandry i Daniela Szejdów, potrwają trzy dni.
Muzyki gospel uczy się ponad stu uczestników, przede wszystkim z Ełku i okolic.

O poprawny śpiew, rytm i choreografię dbają goście z Polski i Wielkiej Brytanii.

Instruktorem na Mazurskich Warsztatach Gospel jest m.in. Gabriela Gąsior, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, znana ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gdzie przygotowała i dyrygowała trzystuosobowym chórem przy współpracy z orkiestrą Adama Sztaby.

– Ełczanie śpiewają naprawdę pięknie – mówi Gabi Gąsior.

Uczestnicy uczą się także śpiewu w języku angielskim. Pomaga w tym Colin Williams, który posiada ponad 30-letnie doświadczenie w muzyce gospel. Jego umiejętności oraz wielka miłość do muzyki pozwoliły mu śpiewać oraz wspierać wokalnie wiele chórów i artystów; pracował także dla BBC.

W Ełku Colin od razu stworzył dobrą relację z uczestnikami warsztatów.

– Zawsze może istnieć bariera, kiedy chodzi o słowo mówione, ale kiedy śpiewamy, te bariery przestają istnieć. Nawet, jeśli angielski nie jest twoim językiem ojczystym, kiedy zaczynasz śpiewać, jest zupełnie inaczej. Muzyka nie ma żadnych barier – twierdzi Colin Williams.

W sobotę i niedzielę kolejne godziny ćwiczeń, a efekty pracy na warsztatach będą do usłyszenia już w niedzielę wieczorem. O godz. 19.00 w amfiteatrze koncert finałowy w wykonaniu uczestników, w sobotę zaś o tej samej porze zaprezentują się goście z Wielkiej Brytanii i Polski, w tym zespół Holy Noiz.

– To, co usłyszycie na koncertach warsztatowych, będzie niesamowite – dodaje pomysłodawca i główny organizator warsztatów, Daniel Szejda.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mte,zo