Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mazury wracają na tory

14.06.2019

Region

Widać już efekty modernizacji linii kolejowej Olsztyn – Ełk na odcinku Szczytno – Pisz – Ełk. Między innymi w Piszu, Rucianem-Nidzie, Szerokim Borze i Kolonii są już nowe perony. Między Szczytnem, a Piszem zostały ułożone nowe tory. To tylko część prac w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wartej około 290 milionów złotych.

Jak mówi Martyn Janduła z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., niebawem przebudowane zostaną także dwa mosty- w Ełku i Piszu.

Modernizacja linii kolejowej Olsztyn – Ełk na odcinku Szczytno – Pisz – Ełk realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Skorzystają nie tylko turyści, którzy zyskają łatwiejszy dostęp do miejscowości wypoczynkowych,  jak na przykład Ruciane Nida czy Pisz.

O rozmiarach trwającej inwestycji świadczą liczby. To jeden nowy przystanek- Pisz Wschodni, 4 przebudowane stacje w miejscowościach: Pisz, Drygały, Spychowo i Szczytno, 14 przebudowanych przystanków, m.in. w Nowej Wsi Ełckiej, Rucianem-Nidzie oraz 99 przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych, 9 przebudowanych mostów i wiaduktów, 24 nowe rozjazdy, a także niemal 113 km torów.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Autor artykułu: wm