Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Mecz o wszystko”- Sebastian otrzymał wsparcie. Może liczyć na więcej

22.09.2020

Olsztyn/Prostki 

Choć jest na początku swej drogi w grze o wszystko- o zdrowie i życie- już wie, że nie będzie walczył sam.

O tragedii 16-letniego Sebastiana Ocimka mówiliśmy już w wiadomościach Radia 5. Chłopak podczas swojego debiutu w drużynie seniorów Pojezierza Prostki, uległ bardzo poważnemu wypadkowi. W wyniku uszkodzenia kręgosłupa i urazu rdzenia kręgowego 16- latek został sparaliżowany.

Ma już za sobą pierwszą operację, ale by mógł stanąć na nogi potrzebne są rehabilitacja i dalsze leczenie.

Bardzo szybko okazało się, że Sebastian może liczyć na wsparcie środowiska sportowego. Wyrazem tego wsparcia był „Mecz o wszystko” rozegrany w niedzielę ( 20.09) na murawie olsztyńskiego Stomilu.

Do rywalizacji stanęły drużyny „Wielkich Serc” oraz „Parlamentarzystów”.

– I to nie wynik tego meczu był ważny, ale wsparcie, jakie poszło za tym wydarzeniem – podkreślał w rozmowie z Radiem 5 Piotr Duliszewski, prezes Fundacji Kormoran, jeden z organizatorów „Meczu o wszystko”.

– Znanych osób, które udało się zaangażować w to przedsięwzięcie, było znacznie więcej – podkreśla Piotr Duliszewski. To parlamentarzyści, posłowie, sportowcy, ale i muzycy.

Podczas meczu do puszek udało się zebrać około 5 tys. zł.

Zgromadzone pieniądze to wymierne korzyści, które przybliżają Sebastiana do odzyskania sprawności. I choć przed nim jeszcze długa droga, równie ważne jest wsparcie osób, którym los nastolatka nie jest obojętny.

Jak dodaje Piotr Duliszewski – Sebastian dzięki relacji live mógł śledzić mecz na żywo i na własne oczy przekonać się, jak wielu osobom zależy na jego powrocie do zdrowia.

Mecz charytatywny nie jest jednorazową inicjatywą, która ma pomóc Sebastianowi. Cały czas na facebook-u prowadzone są licytacje, z których dochód przekazywany jest na leczenie nastolatka. Uruchomiona została też zbiórka na pomagam.pl

Wpłacać pieniądze na rzecz 16-letniego piłkarza można poprzez portal pomagam.pl i biorąc udział w licytacjach na Facebook’u. Pod tym linkiem znajdziecie opis wydarzenia.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe