Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Melomani są zachwyceni

05.07.2018

Giżycko

Pierwszy tydzień lipca w mieście nad Niegocinem upłynie w rytmie dźwięków muzyki poważnej. W środę (4.07) koncertem w Sanktuarium św. Brunona rozpoczął się w Giżycku Baroque Festival.

W pierwszym dniu odbył się koncert zespołu muzyki dawnej La Tempesta z Warszawy pod dyrekcją Kuby Burzyńskiego. Jako soliści wystąpili: Anna Fijałkowska – mezzosopran i Kuba Burzyński – kontratenor.

– Zmieniła się dotychczasowa formuła festiwalu. Zamiast jednodniowej imprezy na melomanów czekają cztery dni wypełnione koncertami muzyki dawnej, którym towarzyszyć będzie piękna scenografia oraz soliści i aktorzy w strojach z epoki – mówi Krzysztof Sokołowski, pomysłodawca i koordynator całego wydarzenia.

– Baroque Festival ma już wieloletnią tradycję i rangę, chciałbym aby w tym roku miał on odmienny przebieg. Uważam, że należy wyjść poza formułę jednodniowego festiwalu – dodaje Sokołowski.

– Warto było uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu i usłyszeć coś, czego jeszcze w Giżycku nie było – powtarzali zachwyceni mieszkańcy.

Koncert finałowy pt. „Barok w Krainie Wielkich Jezior” odbędzie się w sobotę, 7 lipca na Plaży Miejskiej w Giżycku. W programie przepiękne dzieła Telemanna, suita Wassermusic i Don Quichotte, które wykona Masovia Baroque Orchestra pod kierownictwem Mikołaja Zgółki.

Organizatorem wydarzenia jest Giżyckie Centrum Kultury, Miasto Giżycko i giżycki MOSiR.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: ds