Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Metamorfoza Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach

23.09.2020

Prostki

Na półmetku są prace modernizacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach. Do tej pory odświeżona została elewacja budynku i wykonane zostały prace dociepleniowe. Jednak nie tylko fasada ośrodka zyska zyska nowe oblicze.

Metamorfozę przechodzi także wnętrze. W GOK-u powstaje sala multimedialna. Rafał Wilczewski, wójt gminy Prostki zapowiada, że z możliwości pracowni skorzystają m.in. dzieci i młodzież. Sala ma pełnić również funkcję kina.

Tuż obok instytucji usytuowana będzie ścieżka z planszami, zawierającymi informacje o najciekawszych miejscach w Prostkach. Gmina na jej utworzenie pozyskała dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z konkursu „Łączy nas turystyka”.

To niejedyna nowość w otoczeniu ośrodka. Mieszkańcy nie mogli nie zauważyć wielkiego czerwonego serca, które pojawiło się przy nim w ostatnim czasie. Wzorem innych miejscowości także gmina Prostki chce zachęcić mieszkańców do zbierania plastikowych nakrętek na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia.

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poruszanie się ułatwi im specjalny dźwig.

Modernizacja GOK-u to koszt ponad 700 tysięcy złotych. Ćwierć miliona złotych pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp