Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii 17 grudnia 2017

Na żywo: Suwałki  | Ełk Do końca roku pozostało:


ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Mężczyzna ranny po pożarze butli z gazem

Foto: Radio 5

Rakowo Małe

Z poparzeniami dłoni i głowy trafił do szpitala mężczyzna ranny po zapaleniu butli z gazem. Do zdarzenia doszło dziś po godz. 7.00 w jednym z mieszkań w miejscowości Rakowo Małe w powiecie piskim. Spaleniu całkowicie uległa kuchnia.

Jak informuje Radio 5 Jacek Baczewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, do pożaru butli doszło w budynku zamieszkałym  przez 8 rodzin. 16 osób ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Do pożaru doszło podczas próby podłączenia 11 kilogramowej butli z gazem. Właściciel mieszkania próbował sam gasić ogień, jednak bez skutku. Około 60-letni mężczyzna doznał poparzeń dłoni i twarzy. Pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali ełccy strażacy, którzy udzielili poszkodowanemu pomocy.  

Jak dodaje Jacek Baczewski, komendant piskiej straży pożarnej, spaleniu całkowicie uległa kuchnia. Mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania. Żona poszkodowanego mężczyzny schronienie znalazła u członków najbliższej rodziny. Pozostali lokatorzy bloku wrócili do swoich mieszkań.

Na miejsce ma przyjechać inspektor nadzoru budowlanego, który zdecyduje, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania. Z informacji przekazanej Radiu 5 przez strażaków wynika, że na ścianach budynku nie doszło do żadnych pęknięć. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów gaśniczych, łącznie 32 strażaków z ełckiej i piskiej komendy oraz ochotnicy z Białej Piskiej.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Autor: ate     Źródło: KPPSP w Ełku, KPPSP w Piszu Data: 10 sierpnia 2017

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.