Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Miał ugodzić nożem w szyję kompana od kieliszka

02.04.2019

Pisz

Miał ugodzić nożem w szyję kompana od kieliszka. 60-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez piskich policjantów, grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Do spotkania zakrapianego alkoholem doszło w piątek (29.03.) w piwnicy jednego z bloków na terenie miasta.
Z policyjnych ustaleń wynika, że 60-letni mężczyzna sięgnął po nóż i zranił 54-latka, z którym wcześniej pił alkohol, ponieważ ten go zaczepiał i wyzywał.

Zgłoszenie o rannym mężczyźnie, stojącym w okolicy jednego z bloków, mundurowi otrzymali po godz 18:00. 54-latek przewieziony został do szpitala. Po opatrzeniu rany wrócił do domu.
Natomiast w piwnicy, w której obaj mężczyźni spożywali alkohol, funkcjonariusze zastali 60-latka. Przyznał, że to on zranił w szyję swojego znajomego, informuje Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Pijany 60-latek, u którego alkomat wskazał 2,5 promila, trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci uszkodzenia ciała, realnie zagrażającego życiu 54-latka, poprzez ugodzenie go nożem w szyję, czego nie osiągnął jedynie z uwagi na sposób zadania ciosu i wielkość noża.
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 60-latka na 3 miesiące. Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Piszu
Autor: jwe