Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

22.06.2019

Mazury

Załogi ponad 20 samolotów poznają atrakcje turystyczne Gołdapi. To właśnie tutaj zawitali uczestnicy XI edycji imprezy lotniczej pn. Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur.

W sobotę (22.06.), w godzinach między 15:00 a 17:00 wszyscy zainteresowani tematyką podniebnych lotów mogą odwiedzić  lądowisko Zawiszyn w gminie Dubeninki. To doskonała okazja do obejrzenia z bliska samolotów. A zwycięzcy charytatywnych licytacji na rzecz Michalinki z Gołdapi będą również mogli skorzystać z lotów.

– Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur jednoczy pasjonatów latania i pozwala poznać urokliwe zakątki północno-wschodniej Polski z niecodziennej perspektywy – mówi Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior, komandor rajdu.

Główną bazą Rajdu jest Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Ale uczestnicy wydarzenia odwiedzają lotniska i lądowiska Gryźliny koło Olsztyna, Kikity i Giże.  Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur potrwa do niedzieli (23.06.). Patronem medialnym wydarzenia jest Radio 5.

Źródło:Radio 5
Autor artykułu: jwe,KZ