Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Miejskie Święto Biegania

06.07.2019

Suwałki

Biegacze z całej Polski i z zagranicy, niesamowita atmosfera i mnóstwo atrakcji. W sobotnie popołudnie (06.07) w centrum miasta odbyła się kolejna edycja RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania. Na starcie nie zabrakło zarówno dzieci, jak i seniorów. Byli amatorzy i zawodowcy, słowem wszyscy, którzy kochają sport. Całość, tradycyjnie zaczęły biegi dla najmłodszych. Później wystartowały ,,Suwalskie debiuty”. To bieg na 3,5 km, skierowany do osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z bieganiem. Był marsz nordic walking i ,,bieg na 4 łapy”, w którym właściciele czworonogów mogli pobiec wspólnie ze swoimi pupilami.

Na koniec wystartowała ,,Suwalska ćwiartka”, a więc bieg główny na 10,5 km. W tym roku na zawody przybyli m.in. zawodnicy z Francji, Białorusi, Rosji i Litwy. W sumie zawodnicy z ponad 11 krajów. – RESO Suwałki 10,5, czyli Miejskie Święto Biegania to świetna inicjatywa. Do startu zgłosiło się ponad 1000 osób – mówi Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Podczas biegów nie zabrakło emocji. Dopingować biegaczy można było z 5, specjalnie utworzonych do tego stref. Na miejscu rozbrzmiewała muzyka. – Krajowa, jak i międzynarodowa, stawka zawodników na linii startu pokazuje, że Miejskie Święto Biegania to jedyna impreza z takim klimatem w regionie – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Ostatecznie jako pierwszy dystans 10 i pół kilometra pokonał Robert Głowala. Drugi był Vasyl Koval, a trzeci Kamil Jastrzębski. Zawodnicy do mety dobiegli w niespełna 32 minuty.

W niedzielę (07.07) biegacze znów pojawią się na Placu Marii Konopnickiej. Tym razem, aby przebiec symboliczny dystans 3 km i spotkać się na wspólnym śniadaniu na wyspie na Zalewie Arkadia. „Bieg na wyspę” rozpocznie się o godz. 9:00.

Autor: mz