Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Mieszkańcy typują D. Tuska

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Donalda Tuska typują na szefa Rady Europejskiej osoby, które w czwartek (09.03) spotkaliśmy na ulicach Suwałk. Kiedy Rada Europejska szykuje się do wyborów nowego przewodniczącego, mieszkańcy Suwalszczyzny wymieniają najczęściej nazwisko dotychczasowego szefa. Jako główny argument podają doświadczenie, jakie posiada polityk. Nazwiska drugiego kandydata z Polski, Jacka Saryusz-Wolskiego, nie podają wcale, niemniej wiedzą, że jest drugi kandydat z naszego kraju, zgłoszony przez rząd RP.

Rada Europejska składa się z głów państw lub szefów rządów państw członkowskich. Jej szef wybierany jest większością kwalifikowaną na okres 2,5 roku z jednokrotną możliwością odnowienia kadencji. Od 2014 roku na czele gremium stoi Donald Tusk. Jego kadencja mija, a zaplanowany szczyt, podczas którego odbędą się wybory, rozpocznie się w czwartek (09.03), o godzinie 16:00.

Autor: ŁB     Źródło: Radio 5Data: 9 marca 2017

   
Tagi:

37 Komentarzy

 1. suw Odpowiedz

  Jedyny najlepszy kandydat na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej. A zagrywka Pisowców to opiciach jak zwykle dla naszego kraju!!!!

 2. jórek Odpowiedz

  Donald Tusk złamał zasadę bez stronniczości, angażował się w wewnętrzne polityczne spory.i myślę najważniejsze donosił na swój kraj i był za wprowadzeniem sankcji. Dziękuje za takiego przewodniczącego Polaka.

  1. kaja Odpowiedz

   Jeśli angażuje się w sprawy polskie to dobrze świadczy o nim. Występował przecież w swoim kraju i nie miało znaczeni, że piastował w owym czasie stanowisko przewodniczącego PE. Każdemu Polakowi, a przecież Tusk też nim jest, powinno zależeć na dobru kraju. Skąd więc zdziwienie, że cokolwiek powiedział o sytuacji w naszym kraju. Wyraził przecież opinię, myślę że obecnie już większości Polaków, o sytuacji w naszym kraju. Mnie taki przewodniczący odpowiada.

 3. wiedzący Odpowiedz

  Gdzie wy te sondaże przeprowadzaliście pod kancelarią po chyba . Człowiek który nie dba o interesy Polski i szkodzi dla kraju nazywa się …… I powinien za to odpowiedzieć . Przed wojną była krótka piłka . Pozdrawiam ludzi myślących

 4. Oburzony Suwalczanin Odpowiedz

  Kto ? gdzie? i kiedy niby przeprowadził ten sondaż ?? wstyd… Kłamstwo i obłuda to wszystko na ten temat.

 5. Polak Odpowiedz

  Popieram rząd i stanowisko Premier Beaty Szydło w sprawie Tuska.Jest on człowiekiem mocno „umoczonym” w różnego rodzaju afery, rozgrabianie i wyprzedaż naszej Ojczyzny!Nie zaszczytów powinien dostępować ale sądu i sprawiedliwej kary.

 6. boy z recepcji Odpowiedz

  i co pisiorki? łyso wam? za dwa lata was tu już ni waszego pożal się boże rządu z tym korduplem nie bedzie

 7. Bianchi Odpowiedz

  Najpierw muszą zmienić się liderzy partyjni by cokolwiek wygrywać,bo ci dwaj są bez charyzmy.

  Tusk nie tylko nie wykonał żadnego przyjaznego gestu wobec Polski, ale też po wyborach prezydenckich był jedynym liderem światowym, który nie wysłał depeszy gratulacyjnej do Andrzeja Dudy. A potem aż do czasu wystąpienia we Wrocławiu w czasie ciamajdanu wielokrotnie udowadniał, że pozycję szefa Rady Europejskiej wykorzystuje do szykowania sobie powrotu do Polski i uprawiania polityki krajowej. PiS nie mógł poprzeć Tuska i musiał wyraźnie zaznaczyć, że Tusk jest na wojnie z Polską.

 8. Zwolennik dobrej zmiany Odpowiedz

  Znalezione na Fejsbuku
  List do J.E. min. Waszczykowskiego
  Szanowny Panie Ministrze!
  W tym trudnym dla Pana dniu jestem z Panem panie Ministrze. Tak mi smutno, że nie zdołał Pan przeforsować kandydata należącego kiedyś do PZPR (no, no ale żeście takiego znaleźli, który w 1986 wstąpił to sztuka, ja wówczas gazetki podziemne roznosiłem jako moje pierwsze zadanie w zdelegalizowanym przez czerwonych Polskim Związku Akademickim). No i smutno mi, że innym udało się przegłosować panią Premier i wybrać tego liberalnego niby Polaka. Dzisiaj wszyscy pastwią się nad Panem, ale mam dla Pana pomysł: powiedzieć kolegom (aby zostawili Pana w MSZ), że ta katastrofa przy następnych to tylko łagodny katar. Jak będzie im głupio jak przegracie wybory parlamentarne? To dopiero będzie boleć! Albo gdy Tusk wygra wybory prezydenckie? Albo gdy nowy Sejm powoła Trybunał Stanu. Albo gdy zapadną pierwsze wyroki za brak publikacji wyroków TK? Albo gdy rozliczą złodziejstwo w spółkach Skarbu Państwa. Albo gdy usłyszycie prezesa zeznającego na Komisji Śledczej, że on za nic nie odpowiadał, a wszystko to wina rządu. Albo niech Pan im przedstawi czarną wizję tego co będzie za dwa lata, gdy siedzicie tydzień po rozwiązaniu PiS przez Trybunał Konstytucyjny i wspominacie piękne czasy, gdy ponosiliście takie małe klęski jak z Tuskiem w 2017. To dopiero będą smutki! I taka jest moja rada na trudną strategię dla Pana w tym czasie. Niech Pan kolegom uświadomi, że to dopiero pierwsza z całego szeregu porażek, klęsk i katastrof waszego obozu, a wówczas jej znaczenie jakby zmaleje. Świetny pomysł, co? To się nazywa przyjaźń panie ministrze. Niech Pan pamięta, że na mnie zawsze można polegać, gdyż najlepszych przyjaciół poznaje się biedzie, a takiej katastrofy jak dzisiaj to chyba jeszcze nie mieliście. Ale głowa do góry! Ta katastrofa przy następnych wyda się Wam jak ukąszenie komara przy pożarciu przez krokodyla.
  Zawsze życzliwy,
  Roman Giertych
  PS Dzisiaj nasz Wielki Przywódca ogłosił, że to był jednak Pana sukces! Brawo! Życzę mu takiego samego sukcesu w najbliższych wyborach

 9. ja Polak Odpowiedz

  ale pisiory płaczą, to wielka porażka kaczyniaka, szydły i ich wszystkich nieudaczników, Europa poznała się na nich i tak jest prawda, trzeba się tylko z tego cieszyć……………………..

  1. bravo Odpowiedz

   pisiory nie płaczą tylko UE lewacka jest pod rządami Niemiec. I to jest dowód. Masz internet to zamiast wypisywać głupoty poszperaj poczytaj.

  1. Basia Odpowiedz

   Polka?? Ty się uwsteczniasz, bo Tusk działą na rzecz Niemiec, a pod Polakami świnie podkłada, przypomnij co zrobił Polakom w Anglii…

 10. sąsiad Odpowiedz

  Mieszkańcy to mogą co najwyżej wytypować dla siebie sołtysa. A Tuska wytypowali Niemcy ,którzy już nie potrzebowali następnej wojny by zdobyć Europę.Zdobyli ją bez jednego wystrzału siłą swojej gospodarki.Jedynie Wielka Brytania i Polska im się nie poddały.Głosowanie w sprawie Tuska dobitnie pokazało ich moc,Tylko „Platfusy” nic z tego nie zrozumieli.Tfu….

  1. bravo Odpowiedz

   Tusk jest klasą dla elit Lewackiej UE. Dla mnie nigdy nie był i nie będzie. Człowiek wykonujący polecenia szefowej Niemiec za nie małe pieniądze.

 11. Mops Odpowiedz

  Bieda umysłowa. Niby ktoś uwierzy w sondaż, który przeprowadzono na klawiaturze wpisując wynik pozytywny temu pajacowi. Tak mi wstyd za tego typu ludzi i za ludzi, ktorzy ich wspierają. ..

 12. YIUYI Odpowiedz

  Czemu ten kun…..del jeszcze nie siedzi , za doprowadzenie polski do ruiny i wyprowadzenia młodzieży z polski w milionach do pracy w Niemczech i GB !!!
  Zapamiętacie jak peło wróci to wszyscy będziemy płacić podatek katastralny !, to dodatkowy podatek od naszych własności , by im żyło sie lepiej
  program cela+ na niego czeka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.