Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mikołajkowe urodziny dla Kingi

14.11.2019

Suwałki

,,Mikołajkowa impreza urodzinowa dla Kingi” odbędzie się 8 grudnia (08.12) w Suwałkach. Siedmioletnia Kinga, od marca zeszłego roku (03.2018), zmaga się ze złośliwym nowotworem pnia mózgu. Niestety, leczenie nie przynosi już rezultatów i dziewczynka pozostaje pod opieką domowego hospicjum. Teraz kiedy jest w domu, rodzice chcą, aby wróciła jeszcze do swojego normalnego dzieciństwa. Wspólnie z przedszkolem do którego uczęszczała organizują bal urodzinowy. – Kinga swoje ostatnie chwile z normalnego dzieciństwa kojarzy z przedszkolem i rówieśnikami za którymi bardzo tęskni. Chcemy spełnić jej marzenia – mówi Ewelina Danielczyk, mama dziewczynki.

– Bal odbędzie się 8 grudnia w Suwałkach. Nie znamy jeszcze miejsca, gdzie impreza się odbędzie. Zainteresowanie jest tak duże, że mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca – mówi Joanna Prorok, zaangażowana w pomoc dziewczynce.

Jednocześnie, cały czas prowadzona jest zbiórka kartek z życzeniami, które zostaną wręczone dziewczynce podczas balu. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w organizacji urodzin Kingi mogą znaleźć szczegółowe informacje TUTAJ.


Autor: mz