Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mikołajkowy Autobus Radia 5 nie pojedzie, ale się odbędzie

18.11.2020

Suwałki/Ełk

Po raz pierwszy Mikołajkowy Autobus Radia 5 nie wyjedzie na ulice Suwałk i Ełku. Powodem jest pandemia koronawirusa i rosnąca liczba zakażeń. To nie znaczy, że Radio 5 rezygnuje z pomocy potrzebującym dzieciom. Akcja charytatywna pod tą samą nazwą i tak się odbędzie.
Zamiast odwiedzać z dziećmi darczyńców, prosimy, aby sami dostarczyli podarunki pod wskazane miejsce. Ich przekazanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich pandemicznych obostrzeń.

Mikołajkowy Autobus Radia 5 to akcja charytatywna, która ma już 25 lat. Co roku, w mikołajki ruszamy spod siedzib Radia 5 w Suwałkach i Ełku. Odwiedzamy firmy, instytucje, szkoły i osoby prywatne, które przygotowały prezenty dla podopiecznych Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach, natomiast w Ełku – rodzinnych domów państwa Ćwieków, Moroz i Górskich oraz do Domu Świętej Faustyny.

Akcją żyją oba miasta. W ubiegłym roku w Suwałkach uczestniczyło w niej około stu podmiotów. Do pomocy włączyły się sklepy, hurtownie, zakłady pracy, instytucje państwowe i samorządowe, kupcy z suwalskiego targowiska, przedszkola, szkoły oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach, które udostępniło dwa przystrojone, kolorowe autobusy. Podróżowali nimi dziennikarze, podopieczni i wychowawcy z Przystani. Podobnie było w Ełku, gdzie przyłączyło się 40 podmiotów.

W czasie pandemii koronawirusa taka podróż autobusem, w licznym gronie, może rodzić zagrożenie zakażeniem. Ponadto wielu darczyńców zamknęło swoje punkty i kontaktuje się z petentami i klientami zdalnie. Chcąc ograniczyć ryzyko postanowiliśmy zaprosić darczyńców w określone miejsce w piątek 4 grudnia w godzinach 9:00-15:00. W Suwałkach będzie to siedziba Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” przy ulicy Ludwika Waryńskiego 39. W Ełku Plac Miejski 1 przy miejscowej galerii handlowej. Przekazanie podarunków odbędzie się z zachowaniem wszelkich pandemicznych obostrzeń. Każdą taką wizytę zrelacjonujemy i pokażemy na radio5.com.pl.
Zainteresowanych pomocą dzieciom prosimy o kontakt: 87 566 62 10. Wierzymy, że jak co roku nie zawiedziecie.

Autor: AP