Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mikołajkowy Autobus Radia 5 wyruszył na ulice Suwałk

06.12.2019

Suwałki

Mikołajkowy Autobus Radia 5 wyruszył na ulice Suwałk. Mowa o corocznej charytatywnej akcji dla dzieci. To tradycja, którą Radio 5 kultywuje od 25 lat.

Co roku, 6 grudnia ruszamy spod siedziby Radia 5. Odwiedzamy firmy, instytucje, szkoły i osoby prywatne, które przygotowały prezenty dla podopiecznych Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”. Dary trafiają najpierw do autobusu, a z niego do świetlicy „Przystani”, gdzie opiekunowie przygotowują z nich świąteczne paczki. W tym roku odwiedzimy ponad sto podmiotów. Do pomocy włączają się sklepy, hurtownie, zakłady pracy, instytucje państwowe i samorządowe, kupcy z suwalskiego targowiska, przedszkola i szkoły. Akcją żyje niemal całe miasto. Dzięki miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, na ulicach Suwałk możecie wypatrzyć dwa przystrojone, kolorowe autobusy, którymi podróżują nasi dziennikarze, podopieczni i wychowawcy z Przystani.

Pierwszy na trasie był miejscowy Ratusz. Dzieci powitał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wiedząc, że darczyńcy z niecierpliwością czekają na naszą wizytę, o ruchach autobusów będziemy informować na bieżąco w relacjach na antenie i w internecie na radio5.com.pl.