Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy 21 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Arkadiusz Sikora
Arkadiusz Sikora

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Miliony z Rybactwa i Morza

Foto: radio5.com.pl

Suwalszczyzna

Pierwsze w tym roku umowy na realizację projektów z naboru Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego podpisali w środę (10.01) samorządowcy i przedsiębiorcy z Suwalszczyzny. Chodzi o unijną pomoc z programu Rybactwo i Morze. Pieniądze trafią między innymi na zakup samochodu dla Polskiego Związku Wędkarskiego Gospodarstwa Rybackiego w Suwałkach, utworzenie miejsca rekreacji w podaugustowskiej Turówce, czy budowę urządzeń rekreacyjno-sportowych na gminnej plaży w Dreństwie koło Bargłowa Kościelnego.  W sumie pomoc dotyczy kilkudziesięciu przedsięwzięć a łączna kwota wsparcia to prawie 6 milionów złotych. Szczegóły przedstawił Cezary Cieślukowski prezes Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego.

Przykładowo, powiat augustowski otrzyma ćwierć miliona złotych na modernizację bazy kajakarskiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.  Umowę podpisał Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski.

W poprzednich latach z unijnego programu „Ryby” na Suwalszczyznę trafiło ponad 50 milionów złotych wsparcia. Teraz, w ramach nowego, obowiązującego do 2023 roku programu stowarzyszenie ma do dyspozycji 12 milionów złotych.  O pieniądze mogą zabiegać samorządy i przedsiębiorcy, których działania mają rozwinąć gospodarkę rybacką, turystykę, poprawić poziom życia mieszkańców.


Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 10 stycznia 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.