Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Minister podpisał decyzję – będzie pułk

12.07.2019

Suwałki

Decyzję o przeformowaniu 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny podpisał dziś w Suwałkach Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej. Tym samym zrealizował zapowiedź przywrócenia w mieście pułku, którą ogłosił jesienią ubiegłego roku.
Wszystko podczas uroczystości na placu defilad suwalskich koszar z udziałem żołnierzy i licznie zgromadzonych samorządowców z Suwalszczyzny. Podczas oficjalnego wystąpienia, szef MON-u powiedział, że naprawia błąd koalicji PO-PSL, która 9 lat temu rozformowała suwalski pułk i zmniejszyła liczebność wojska w mieście.

Za przywrócenie pułku ministrowi dziękowali Jarosław Zieliński, poseł i Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji i podpułkownik Krzysztof Świderski, dowódca suwalskiego dywizjonu.

Ministerialna decyzja oznacza, że w suwalskim, liczącym około 150 żołnierzy garnizonie, docelowo będzie nawet sześć razy więcej wojskowych. Przybędzie też nowoczesnego sprzętu, który zastąpi obecnie używane, stare, radzieckie uzbrojenie. Podpułkownik Krzysztof Świderski, dowódca suwalskiego dywizjonu nie zdradzał dat konkretnych zmian. Zapewnił jednak, że jest już harmonogram nowej struktury i będzie ona niebawem wdrażana.

Autor: AP