Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Tomek Suchocki
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Minister zainaugurowała program mDokumenty

Foto: Radio 5

Ełk

Program testowania usługi mobilnego dowodu osobistego zainaugurowała dziś, podczas swojej wizyty w Ełku minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Co prawda ruszył 11 maja, jednak to dziś, podczas wizyty minister nastąpiła jego oficjalna prezentacja.

Do skorzystania z testowanej usługi będzie niezbędny telefon komórkowy i otrzymany za pomocą SMS kod autoryzacyjny. W ten sposób urzędnik jest w stanie potwierdzić tożsamość osoby, którą obsługuje. Wszystko w ramach ministerialnego programu mDokumenty.

-W przyszłości planujemy rozszerzenie usługi na inne dokumenty – mówi minister Anna Streżyńska.

Mieszkańcy oraz ełcki ratusz będą testować usługę do czerwca. Później program rozszerzony zostanie na teren całego kraju, mówi Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku.

W ramach programu pilotażowego z usługi mobilnych dowodów osobistych można skorzystać załatwiając sprawę w Urzędzie Miasta Ełku w takich komórkach jak np. Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Działalności Gospodarczej czy Referat Spraw Obywatelskich. Obok Ełku do projektu zostały włączone Łódź i Koszalin. Tak zwany dowód mobilny będzie funkcjonował alternatywnie obok tradycyjnego.

Autor: wk     Źródło: Radio 5Data: 15 maja 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.