Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mistrzostwa Młodzików

Suwałki

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w pływaniu odbyły się we wtorek (12.06) w Suwałkach. Była to druga runda zawodów o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. W całodziennych zmaganiach wzięli udział zawodnicy MUKS „Olimpijczyk” Suwałki. Mistrzostwa zakończyły się sukcesem młodych pływaków, którzy w klasyfikacji uplasowali się na drugim miejscu, ustępując jedynie klubowi z Białegostoku.

Szczegółowe wyniki:

Joanna Bobrowska
100m motylkowy – srebrny medal
200m zmienny – brązowy medal

Aleksandra Chmielewska
100m dowolny – złoty medal
400m dowolny – złoty medal
100m grzbietowy – brązowy medal
200m grzbietowy – srebrny medal

Wiktoria Palanis
200m klasyczny – brązowy medal
100m motylkowy – brązowy medal

Martyna Węgrzynowicz
100m dowolny – brązowy medal
200m grzbietowy – brązowy medal

Michał Zieliński
100m klasyczny – srebrny medal
200m klasyczny – srebrny medal
200m zmienny – srebrny medal

Sztafeta 4×50 zmienny – brązowy medal, w składzie:
Aleksandra Chmielewska, Joanna Bobrowska, Wiktoria Palanis, Martyna Węgrzynowicz

Sztafeta 4×50 dowolny – srebrny medal, w składzie:
Aleksandra Chmielewska, Izabella Salewcka, Joanna Bobrowska, Martyna Węgrzynowicz

W ramach zawodów o Puchar Dyrektora OSiR Suwałki:

Bartosz Birk, 14 lat
50m dowolny – brązowy
100m dowolny – brązowy
50m grzbietowy – brązowy
50m klasyczny – srebrny
50m motylkowy – brązowy
100m zmienny – brązowy

Kacper Borowski, 16 lat
50m dowolny – złoty
100m dowolny -złoty
50m klasyczny – złoty
100m zmienny – złoty

Magdalena Brzozowska, 11 lat
50m grzbietowy – brązowy
50m klasyczny – brązowy
100m zmienny – brązowy

Dominika Burdyn,13 lat
100m dowolny – brązowy
50m motylkowy – srebrny

Aleksandra Domoradzka, 15 lat
100m dowolny – brązowy
50m grzbietowy – srebrny
50m klasyczny – złoty
50m motylkowy – brązowy
100m zmienny – złoty

Julia Domoradzka, 11 lat
50m dowolny – złoty
100m dowolny – złoty
50m grzbietowy – złoty
50m motylkowy – złoty
100m zmienny – złoty

Juia Gwaj, 14 lat
50m dowolny – złoty
100m dowolny – złoty
50m grzbietowy – złoty
50m klasyczny – złoty
50m motylkowy – złoty
100m zmienny – złoty

Filip Kosiński, 14 lat
100m dowolny – złoty
50m grzbietowy – złoty
50m motylkowy – złoty
100m zmienny – złoty

Mateusz Kusek, 11 lat
50m dowolny – srebrny
100m dowolny- złoty
50m grzbietowy – złoty
50m klasyczny – srebrny
50m motylkowy – srebrny
100m zmienny – srebrny

Marcin Makar, 18 lat
50m grzbietowy – złoty

Jakub Ruszewski, 13 lat
50m klasyczny – brązowy

Borys Szczepaniak, 11 lat
100m dowolny – srebrny
50m motylkowy – złoty
100m zmienny – brązowy

Marcin Szmajda, 13 lat
50m dowolny – srebrny
100m dowolny – srebrny
50m grzbietowy – srebrny
50m klasyczny – złoty
50m motylkowy – srebrny
100m zmienny – srebrny

Zuzanna Sztukowska, 14 lat
50m dowolny – brązowy
50m klasyczny – srebrny

Karolina Szyszko, 15 lat
50m dowolny – brązowy
100m dowolny – srebrny
50m grzbietowy – złoty
50m klasyczny – srebrny
50m motylkowy – złoty
100m zmienny – srebrny

Patryk Truchan, 13 lat
100m dowolny – brązowy

Maciej Tumialis, 15 lat
50m grzbietowy – srebrny

Jakub Wojczulis, 13 lat
50m motylkowy – brązowy

Miłosz Węgrzynowicz, 15 lat
50m dowolny – srebrny
100m dowolny -srebrny
50m klasyczny – brązowy
50m motylkowy – brązowy
100m zmienny – srebrny

Kamil Życzkowski, 15 lat
50m dowolny – brązowy
100m dowolny – brązowy
50m grzbietowy – złoty
50m klasyczny – srebrny
50m motylkowy – srebrny
100m zmienny – brązowy

Natalia Żyła, 14 lat
100m dowolny – brązowy
100m zmienny – brązowy

Źródło: MUKS Olimpijczyk
Autor artykułu: IW

2018-06-14 09:12:42