Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

02.07.2016

Słoneczna pogoda dopisała zawodnikom Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Dwudniowa rywalizacja prowadzona jest  na Jeziorze Ełckim. W zawodach bierze udział ponad 30 zawodników z całej Polski, Najlepsi walczą o punkty w klasyfikacji końcowej. Rywalizują w pięciu klasach sportowych.

Jest to druga runda Mistrzostw Polski oraz druga eliminacja Mistrzostw Litwy- mówi Mirosław Marek, sędzia główny zawodów.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych wpisały się na stałe w ełcki kalendarz imprez. Widowisko cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko zawodników ale także mieszkańców i turystów,którzy podziwiają wodne wyścigi.

Naszym największym atutem jest posiadanie tak wspaniałego akwenu i silnej grupy zawodników-mówi Dariusz Jeżewski, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

W mistrzostwach startuje dość liczna miejscowa ekipa Black Shadows Power Team Ełk. Na jej czele stoi wielokrotny Mistrz Polski Skuterów Wodnych – Andrzej Wiśniewski, który w rozmowie z reporterką Radia 5 zdradził, że jest to jego ostatni występ na Mistrzostwach Polski.

II runda Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych potrwa w Ełku do niedzieli. Oprócz tego sportowców czekać będą jeszcze 2 eliminacje-jedna na Litwie i druga w Ślesinie.