Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach

01.06.2018

Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ruszyły w Suwałkach. Ceremonia otwarcia odbyła się w piątek na stadionie lekkoatletycznym. Zawody otworzyli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Tadeusz Osik, wiceprezes PZLA.

To jedna z największych w tym roku imprez lekkoatletycznych w Polsce. W zawodach startuje blisko 700 uczestników ze 112 klubów. Wśród zgłoszonych do udziału nie zabraknie sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów świata. Mowa o Łukaszu Krawczuku i Jakubie Krzewinie, czyli dwóch członkach sztafety 4 x 400 m, która na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham wywalczyła złote medale i ustanowiła halowy rekord świata. Najwięcej kibiców będą mieć zawodnicy dwóch lokalnych klubów tj. LUKS Hańcza Suwałki i SL SALOS Suwałki. Oprócz przyjaciół, rodziców czy znajomych, suwalskich sportowców będzie dopingować Maria Magdalena Andrejczyk, która po ponad rocznej przerwie wraca na sportowe areny, a celem na najbliższy sezon są Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie i Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Najlepszych lekkoatletów mistrzostw rozgrywanych w Suwałkach będzie można oglądać także poza stadionem. Zgodnie z przyjętym programem dekoracje medalistów będą odbywać się w Parku Konstytucji 3 Maja (piątek, godz. 17:00 i 20:00) oraz na Placu Marii Konopnickiej (sobota, godz. 17:50).

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: AP
Zdjęcie: Radio 5