Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Młodzi mechanicy w akcji

30.11.2018

Ełk

Ustawienie świateł, stan silnika, zbieżność kół, hamulce czy poziom emisji spalin można było dziś (30.11.18) sprawdzić w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku. Młodzi mechanicy, a konkretnie diagności z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, już po raz kolejny zorganizowali akcję „Sprawdź auto przed zimą”.

– Takie praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności to pomysł samych uczniów – mówi Jolanta Mikołajczyk, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku.

Trzeba zaznaczyć, że takie sprawdzenie nie skutkuje podbiciem przeglądu auta. Warto jednak wiedzieć, czy auto jest w dobrym stanie, zwłaszcza, że mamy już zimę i warunki jazdy uległy pogorszeniu. Praktyczną naukę zawodu doceniają również sami uczniowie. Jak mówią, działania pod okiem instruktora przy kolejnych autach różnych marek przydadzą im się w przyszłości.

– Żeby być dobrym fachowcem, niezbędne są takie właśnie wyzwania – cieszy się przyszły diagnosta Piotr Kumkowski.

Cieszą się także kierowcy, którzy po piątkowej wizycie w CKPiU już wiedzą, czy ich auto jest sprawne. Andrzej Rejrat chwali taką formę nauki.

To już trzecia wspólna akcja szkoły wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm