Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Modernizacja – i co dalej?

08.01.2019

Ełk

80 procent rozwiązań, jakie zaproponował Ełk w związku z modernizacją krajowej 65-tki, zostało pozytywnie przyjętych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza tą trasą – poinformował prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Przebudowa drogi planowana jest na 2020 rok. W Ełku prace mają objąć odcinek od ronda przy ulicy Suwalskiej, przez ulicę Przemysłową i Grajewską aż do wylotu na Grajewo. Całość ma zostać sfinansowana przez generalną dyrekcję. Wartość całego projektu przebudowy, czyli trasy od Gołdapi do granicy województwa, to 400 milionów złotych.

– zapewniał prezydent Andrukiewicz.

Dla Ełku ta sytuacja może się jednak zmienić. Po budowie trasy Via Baltica, która będzie przebiegać przez miasto, odcinek krajowej 65-tki przejdzie pod zarząd miejski. Do miasta należeć będą zatem wszystkie koszty związane z utrzymaniem drogi, jej odśnieżaniem i oczyszczaniem. Jednak – jak mówi prezydent Andrukiewicz – ta droga ma i będzie miała duże znaczenie dla ruchu miejskiego i tranzytowego.

Główne założenia modernizacji ełckiego odcinka drogi krajowej nr 65 to budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Kolejowa – Grajewska i poszerzenie ronda przy ulicy Grajewskiej. Powiększone ma zostać także rondo przy ulicy Suwalskiej – tam docelowo będą dwa pasy ruchu.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp