Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Modernizacja laboratorium za ponad 2 miliony złotych

20.09.2019

Ełk

Wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski 20 września podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji laboratorium ełckiej filii 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. To innowacyjny projekt, wart ponad 2 miliony złotych, dzięki któremu laboratorium zyska nowe narzędzia do szybkiego wykrywania bakterii, w walce z którymi liczy się czas.
– Doceniamy innowacyjność tego projektu – powiedział Gadomski w ełckiej placówce, tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie.

Jak dodaje podpułkownik Andrzej Fudala, kierownik Zakładu Analityki Lekarskiej ełckiej filii placówki, nowe urządzenia pozwolą, między innymi, wykryć wyjątkowo groźną bakterię New Delphi.

To niejedyna inwestycja w szpitalu wojskowym w Ełku. Obecnie trwa tutaj remont Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym. To przygotowania do otwarcia nowej neurochirurgii zabiegowej.
– Tym samym zwiększą się nasze możliwości niesienia pomocy pacjentom – wyjaśnia podpułkownik Michał Wawreszuk, komendant ełckiej filii lubelskiej polikliniki.

Czasowe zaprzestanie działalności Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, związane z remontem, potrwa do 27 września. Do tego czasu osoby potrzebujące pomocy trafiają do innych szpitali.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm