Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Mogą być opóźnienia

09.11.2018

Ełk

Z opóźnieniami w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą się liczyć w najbliższych dniach mieszkańcy Ełku. Powodem są zaplanowane uroczystości związane ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze utrudnienia możliwe są w piątek (09.11) – informuje Rafał Galicki, rzecznik prasowy MZK.
O godzinie 19.15 z Placu Jana Pawła II do Kościoła Chrystusa Sługi wyruszy procesja Drogi Krzyżowej. Na czas przejścia wiernych ruch pojazdów zostanie wstrzymany, a co za tym idzie, na wszystkich liniach w komunikacji publicznej mogą wystąpić opóźnienia.

W niedzielę 11 listopada czasowo zamknięta będzie ul. Piłsudskiego. Z powodu uroczystości przed ratuszem związanych z 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, ulica Piłsudskiego będzie nieprzejezdna w godzinach między 10.40 a 18.00.
Jak informuje Galicki, autobusy linii nr 2 zostaną skierowane w ulicę Gdańską, autobusy linii nr 17 na ulicę Wojska Polskiego. Możliwe są również chwilowe utrudnienia dla autobusów kursujących w obrębie ulic: Armii Krajowej, Mickiewicza i Piłsudskiego. Możliwe opóźnienia na kursach.

Wiele osób zastanawia się również, jak autobusy MZK będą kursowały w poniedziałek, 12 listopada. Przypomnijmy, że decyzją Sejmu dzień ten ustanowiony został wolnym, z zakazem handlu. Jak poinformował Radio 5 Galicki, autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładu obowiązującego w dniach roboczych.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe