Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

MOS w nowej odsłonie

12.10.2018

Ełk

„Dziś zrób to, czego Ci się nie chce… a jutro będziesz miał to, czego inni pragną” – takie słowa widzą młodzi sportowcy po przekroczeniu progu nowo wyremontowanego budynku Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku.

Po trwających ponad rok pracach dziś (12.10) obiekt został oficjalnie otwarty.

Mówił Andrzej Koc, dyrektor MOS.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku szkoli dzieci i młodzież w czterech sekcjach: żeglarskiej, wioślarskiej, lekkoatletycznej i pływackiej.

Swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczynał tu Sebastian Kosiorek – olimpijczyk z Aten i Pekinu, dziś trener sekcji wioślarskiej. Jak mówi, cieszy się z nowego obiektu, ale generalny remont wcale nie oznacza zerwania z historią.

Jacek Bagiński i Adrianna Krystochowicz trenują w MOS-ie wioślarstwo. Są przekonani, że nowe zaplecze treningowe pomoże im w rozwoju sportowej pasji.

Wyczekiwany przez zawodników i trenerów MOS-u remont budynku pochłonął prawie cztery miliony złotych. – 85% tej kwoty udało się pozyskać z Unii Europejskiej – mówi Marek Chojnowski, starosta ełcki.

To nie koniec zmian w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Po remoncie budynku teraz przyjdzie czas na zagospodarowanie otoczenia.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: bw