Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

MOSiR zamyka obiekty. Nie pójdziecie na basen i siłownię

11.03.2020

Ełk

Od jutra (12.03) nieczynne będą wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. Taką decyzję podjął dyrektor ośrodka Konrad Siemienkiewicz po konsultacjach z Arturem Urbańskim, zastępcą prezydenta Ełku.

Dyrektor MOSiR-u zapewnia jednak, że osoby, które wykupiły karnety czy udział w zajęciach grupowych, takich jak fitness, nie muszą się martwić, że pieniądze za ich zakup przepadną.

W najbliższym czasie ełczanie nie pójdą też do Muzeum Historycznego. Placówka jest nieczynna do odwołania.

Podobnie jest w Ełckim Centrum Kultury. Odwołane są wszystkie koncerty i wystawy, ale też cykliczne zajęcia w ECK-u i Szkole Artystycznej. Prośba o wstrzymanie pracy placówek kulturalnych, muzeów i kin to odgórne zalecenia rządu, mające na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju.

Mówił dzisiaj (11.03) premier Mateusz Morawiecki.

Jak dowiedzieliśmy się w Ełckim Centrum Kultury, obecnie trwa uzgadnianie nowych terminów wydarzeń. Jeżeli kupiliście już bilety, na przykład na najbliższy koncert Pidżamy Porno, nie musicie ich zwracać. Będą ważne nawet, jeśli koncert odbędzie się w innym terminie. Jeśli jednak zdecydujecie o zwrocie, to zostanie on przyjęty.

Władze samorządowe zdecydowały również o zamknięciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. Ważna informacja dla czytelników – nie oznacza to, że książki można oddać po terminie. Ich ważność należy przedłużyć telefonicznie.

Źródło: Radio 5/Radio ZET
Autor artykułu: mp