Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Most potrzebny czy nie?

Foto: Radio 5 Giżycko

Giżycko

Czy budowa nowej przeprawy mostowej przez Kanał Łuczański jest zasadna? By poznać odpowiedź na to pytanie władze Giżycka zleciły wykonanie „Analizy ruchu drogowego w mieście”. W piątek (26.01) w sali konferencyjnej Ekomariny, odbyło się podsumowanie projektu.
Autor opracowania przedstawił samorządowcom i mieszkańcom warianty budowy mostu i kalkulacje z tym związane. Analiza powstała m.in. w oparciu o pomiary natężenia ruchu i obejmuje perspektywę czasową do 2030 roku.
O efektach spotkania i wnioskach płynących z opracowania mówi Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Wariant skierowania przeprawy w kierunku ulicy Łuczańskiej spotkał się ze sprzeciwem części mieszkańców.

Za niepotrzebną inwestycję uważa Bogdan Górski, radny Rady Miejskiej w Giżycku.

Pomysł budowy dodatkowego mostu w Giżycku związany jest z dużym natężeniem ruchu jakie występuje na ulicach miasta zwłaszcza w sezonie turystycznym. Latem kilka razy dziennie dla ruchu kołowego zamykany jest most obrotowy na kanale Łuczańskim, co powoduje przekierowanie ruchu na szosę Obwodową i korki na drodze wylotowej z Giżycka w kierunku Olsztyna.

Podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami z sali słychać było jednak i takie głosy, że wcale nie jest źle, a problem został wyolbrzymiony.

– Kluczowa dla zasadności budowy nowego mostu jest odpowiedź na pytanie „co dalej z obwodnicą?” – mówił podczas spotkania Mirosław Drzażdżewski, wicestarosta powiatu giżyckiego.

Władze Giżycka czekają teraz na wyraźne stanowisko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad co do rozbudowy obwodnicy. Dopiero po jego otrzymaniu podjęta zostanie decyzja ws. budowy mostu.

Autor: ds,apk     Data: 27 stycznia 2018

   
Tagi:

1 komentarz

  1. JA Odpowiedz

    Do tego dziadka co uważa że problemu nie ma – dziadek w sezonie dość często jechałem obwodową od Wilanowa do ronda 15 Brygady ponad czterdzieści minut. Do radnego – lepiej się Pan prezentuje na sesjach gdzie nie zabiera Pan głosu. Do tej Pani – głupio Pani gada. Do Burmistrza – wypowiedź mająca sens. Do starosty – wypowiedź mająca sens.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.