Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Może powstać nowa szkoła i parking

05.06.2019

Ełk

Nowy parking w miejscu boisk przy ulicy Wyszyńskiego i budowa niepublicznej szkoły podstawowej na terenie parafii księży salezjanów, tuż obok oratorium.

Na razie to tylko pomysły, ale ratusz chce sprawdzić, co sądzą o nich ełczanie. Dlatego do 24 czerwca będą trwać konsultacje społeczne, skierowane głównie do mieszkańców osiedla Jeziorna, podczas których będą mogli wyrazić opinię na temat swojego najbliższego otoczenia. Liczą się wszystkie głosy, koncepcje i zastrzeżenia, bo to na ich podstawie miasto opracuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Ełk – Wyszyńskiego”.

– Te opinie zbieramy po to, żeby ten plan w odpowiedni sposób przygotować do realizacji – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Gotową ankietę wypełnić można na stronie www.elk.pl lub złożyć w wersji tradycyjnej – na papierze. Druki dostępne są w urzędzie miasta w pokojach 232 i 233.

Dodatkowo 13 czerwca na skwerze Foksa przy ulicy Jana Pawła II odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne. Urzędnicy czekać będą na mieszkańców między 14:00 a 17:00.

Źródło: Urząd Miasta Ełku
Autor artykułu: mp